:: ::

پاسخ به پرسش های مطروحه در خصوص متناسب سازی حقوق مستمری بگیران مشترک صندوق با قانون مدیریت خدمات کشوری در سال 1398

 

 

1.     متناسب سازی حقوق بازنشستگان با قانون مدیریت خدمات کشوری در چه مرحله ای می باشد؟

 دستورالعمل متناسب سازی  یا همان تطبیق حقوق مستمری بگیران کلیه بانکهای مشترک صندوق با قانون مدیریت خدمات کشوری توسط صندوق و ادارات کارگزینی بانکهای دولتی و رییس شورای هماهنگی  کانون های بازنشستگی کارکنان بانکها در تاریخ 1398/04/12 تایید  و به شورای هماهنگی بانکها ارایه گردید.

دستورالعمل در مرداد ماه 1398 به تایید شورای هماهنگی بانکها و در تاریخ 1398/06/24 به تایید هیات امنای صندوق رسید و مجمع عمومی صندوق دستورالعمل مذکور  را در تاریخ 1398/07/14  مصوب نمود.

قبل از ابلاغ رسمی دستورالعمل ،ادارات کارگزینی کلیه بانکها(دولتی- خصوصی) با تشکیل جلسات هماهنگی با صندوق مقدمات کار را فراهم نموده  و استخراج اطلاعات مورد نیاز  جهت محاسبه حقوق بازنشستگی جدید کلیه بازنشستگان از پرونده ها پرسنلی را شروع نموده اند تا  پس از انجام محاسبات و کنترل های لازم حقوق  جدید در صورت افزایش و  مابه تفاوت ایجاد شده از تاریخ 1398/01/01 پرداخت گردد .

دستورالعمل در تاریخ 1398/09/20 از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی به صندوق ابلاغ و مراتب از سوی صندوق به بانکهای مشترک اعلام گردید.

موضوع همترازی عناوین مشاغل آیین نامه نظام بانکی دولتی با عناوین قانون مدیریت خدمات کشوری در کلیه بانک ها پایان یافته و محاسبات بر مبنای مشاغل خدمات کشوری در بانک ها در حال انجام می باشد.با توجه به تعداد مستمری بگیران و حجم بالای اطلاعات مورد نیاز و کثرت محاسبات لازم در نامه صندوق به بانکها به تاریخ1398/10/03  ابراز امیدواری شده است در صورت صحت محاسبات و تایید مراتب پرداخت حقوق بهمن ماه با احکام جدید صورت گیرد.

 

2.     متناسب سازی شامل کدام مستمری بگیران خواهد بود؟

 

همانطوریکه قبلاً نیز اعلام شده است مطابق دستورالعمل ، متناسب سازی  یا همان تطبیق شامل کلیه بازنشستگان ،ازکارافتادگان و وظیفه بگیران بانک های دولتی و خصوصی تا تاریخ 1398/01/01 می باشد و اصلاح احکام جدید از 1398/01/01 خواهد بود. این بدین معنی است اگر احتمالا پروسه انجام محاسبات طولانی تر گردد ما به تفاوت حقوق جدید با حقوق قبلی برای هر فرد از تاریخ یاد شده پرداخت خواهد شد.

 

3.     قبلاً قرار به همسان سازی و تطبیق حقوق بازنشستگان با شاغلان بود. چرا الان صحبت از متناسب سازی می شود؟

 

تغییر نام توسط ارکان بالاتر صورت گرفته و به لحاظ محتوای دستورالعمل هیچ تفاوتی ایجاد نشده و مطابق مصوبه کمیسیون مشترک کارگزینی ها و صندوق همترازی بازنشستگان و شاغلین صورت می گیرد.

 

4.     میزان افزایش حقوق ها به چه میزان خواهد بود؟

در متناسب سازی حقوق کلیه مستمری بگیران مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری با تخصیص عین امتیاز شغل ،شاغل ،فوق العاده های ذیل ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری که برای شاغلین تخصیص یافته مجدد محاسبه خواهد شد. با توجه به اینکه امتیاز شاغل ، فوق العاده ایثارگری  و سنوات هر شخصی منحصر به فرد می باشد حقوق بازنشستگی و تغییرات آن نیز منحصر به فرد خواهد بود به همین جهت در یک بانک یا چند بانک مختلف افراد با مشاغل یکسان الزاما حقوق برابری نخواهند داشت.

5.     آیا واقعاً تمام بازنشستگان همانند  شاغلین همتراز از تمام مزایای قانون مدیریت خدمات کشوری برخوردار خواهند شد؟

بلی. در مرحله تطبیق با قانون مدیریت خدمات کشوری امتیازات هر فرد بر حسب عنوان شغل فرد ، تحصیلات ،سوابق، مستندات بازنشستگی ، وضعیت ایثارگری (آزادگان،جانبازان،رزمندگان،خانواده شهداء ) و ... بررسی و مطابق قانون مدیریت خدمات کشوری کلیه امتیازات و فوق العاده های مشمول کسوری که در حال حاضر به شاغلین همتراز بانک های دولتی تعلق می گیرد (1. امتیاز شغل  ، امتیاز شاغل شامل: 2.تحصیلات3.آموزش 4.مهارت 5.تجربه 6.سنوات 7.سنوات مدیریتی و سرپرستی  8. فوق العاده ایثارگری 9. فوق العاده مدیریت 10. فوق العاده شغل 11. فوق العاده سختی شرایط کار 12. فوق العاده ویژه 13. تفاوت حداقل حقوق شاغلی 14. تفاوت تطبیق 95)  به مستمری بگیران تخصیص و حقوق مستمری ایشان طبق دستورالعمل محاسبه می گردد.