:: ::

 

صفحه نخست
حمایت نمایندگان محترم مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان

حمایت نمایندگان محترم مجلس از همسان سازی حقوق بازنشستگان

حمیدرضا فولادگر نماینده شهر اصفهان در مجلس شورای اسلامی در نشست با مدیرعامل محترم یکی از صندوقهای بازنشستگی گفت: در برنامه ششم توسعه و بودجه سنواتی، احکامی برای متناسب سازی و همسان سازی حقوق در نظر گرفته شد به نحوی که طی 5 سال برنامه، حقوق بازنشستگان به 90 درصد حقوق شاغلین برسد.

فولادگر ادامه داد: ایراد بودجه ای برای این قضیه مطرح شد، چرا که طبق قانون اساسی زمانی که مجلس طرحی را ارائه می دهد باید بار مالی آنرا خود مجلس ارائه دهد و دولت بپذیرد، که این کار عملاً اتفاق نیفتاد و به همین دلیل در شورای نگهبان این موضوع رد شد، لذا همسان سازی تبدیل به متناسب سازی شد که دولت اختیار دارد ظرف مدت 5 سال این کار را انجام دهد.

وی با تأکید بر اینکه از معترضان به تبعیض های حقوقی بازنشستگان هستیم، اذعان داشت: در اصلاحیه قانون مدیریت خدمات کشوری در کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری این موضوعات هستیم.

حجت الاسلام احمد سالک دیگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز تأکید کرد: بدنبال پیدا کردن راه حل مناسب برای برون رفت بازنشستگان از وضع موجود هستیم.

سالک با بیان اینکه اجرای قانون و حذف تبعیض ها از مطالب بازنشستگان است، گفت تبعیض در جامعه باعث ناامیدی و افسردگی می شود.

وی ادامه داد : اجرای ماده 85 برنامه ششم نیز که از مهمترین مواد آن است، باید توسط دولت اجرایی شود.

سالک مشکلات بازنشستگان را به دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخش اول مسائل روحی، روانی و معنوی و بخش دوم نیازمندی های جسمی، معیشتی، رفاه و آسایش این قشر است که باید تامین شود و نباید یک بازنشسته شرمنده فرزندان خود باشد.

سالک تصریح کرد: در بودجه سال 1398 همسان سازی حقوق و اصلاح خدمات کشوری باید عملیاتی شود. ضمن اینکه تامین خدمات درمانی برای بازنشستگان بسیار حائز اهمیت است: اصلاح قانون مقررات صندوق بازنشستگی متناسب با شرایط فعلی باید انجام شود.

حسین کامران دیگر نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت:در کمیسیون تلفیق 45 نفر از نمایندگان عضو هستند که تلاش می کنیم مسائل بودجه و اعتبارات مورد نیاز بازنشستگان در این کمیسیون حل شود.

 

                                                                                                منبع : صندوق بازنشستگی کشوری

                                                                                                               1397/07/28