:: ::

 

صفحه نخست
گزینه‌های قطعی دولت برای وزارت کار و اقتصاد

شنبه97/07/28

گزینه‌های قطعی دولت برای وزارت کار و اقتصاد

منبع:دنیای اقتصاد

گزارش‌ها از قطعی شدن گزینه‌های دولت برای دو وزارتخانه اقتصاد و کار حکایت می‌کند. بر این اساس به‌نظر می‌رسد که دولت درمورد معرفی فرهاد دژپسند به‌عنوان گزینه وزارت اقتصاد و محمد شریعتمداری به‌عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به نتیجه قطعی رسیده است. اکبر رنجبرزاده، عضو هیات‌رئیسه مجلس نیز از قطعی شدن گزینه‌های پیشنهادی دولت برای دو وزارتخانه اقتصاد و کار خبر داد.

او در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: احتمالا رئیس‌جمهور ظرف ۲ روز آینده وزرای پیشنهادی اقتصاد و کار را برای اخذ رای اعتماد به قوه مقننه معرفی کند. وی با بیان اینکه حضور فرهاد دژپسند به‌عنوان گزینه وزارت اقتصاد قطعی شده است، ادامه داد: طبق تماس‌هایی که با دژپسند داشته‌ام مشخص شد که وی گزینه جدی برای تصدی وزارت اقتصاد است و نام وی به مجلس اعلام خواهد شد. نماینده اسدآباد در مجلس تصریح کرد: محمد شریعتمداری نیز اگر اتفاق خاصی رخ ندهد به‌عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی می‌شود.  عضو هیات‌رئیسه مجلس با اشاره به زمان برگزاری جلسه رای اعتماد به وزرای اقتصاد و تعاون در پارلمان اظهار کرد: اگر ظرف ۲ روز آینده رئیس‌جمهور ۲ وزیر را به مجلس معرفی کند، شنبه و یکشنبه دو هفته آینده جلسه رای اعتماد برگزار می‌شود. رنجبرزاده تصریح کرد: اگر رئیس‌جمهور ۴ وزیر یعنی، راه و شهرسازی، اقتصاد، تعاون و صمت را به مجلس معرفی کند، شنبه و یکشنبه هفته آینده مجلس در دو نوبت صبح و عصر صلاحیت وزرا را بررسی می‌کند.

معرفی دو وزیر

ازسوی دیگر نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: برخلاف گمانه‌زنی‌ها مبنی‌بر اینکه دولت ۴ وزیر پیشنهادی به مجلس معرفی خواهد کرد، اخبار واصله حکایت از معرفی دو وزیر پیشنهادی در هفته آینده به مجلس دارد. محمد حسینی شاهرودی اظهار کرد: طی هفته‌های اخیر دولت به مجلس اعلام کرده بود که ۴ وزیر پیشنهادی را پس از هفته سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه به مجلس معرفی خواهد کرد.  نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اخبار موثق حکایت از این دارد که دولت هفته آینده تنها دو وزیر پیشنهادی اقتصاد و تعاون، کار، رفاه اجتماعی را به مجلس معرفی خواهد کرد. نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: دژپسند به‌عنوان وزیر پیشنهادی اقتصاد و محمد شریعتمداری به‌عنوان وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مجلس معرفی خواهد شد.