::خدایا قرار بده در این روز دوست دوستانت ودشمن دشمنانت و پیرو راه و روش خاتم پیغمبرانت اى نگهدار دلهاى پیامبران ::

 

صفحه نخست
بازنشستگان تامین اجتماعی وام 500 هزار تومانی می گیرند

شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه (بینا)
از دیگر رسانه ها: بازنشستگان تامین اجتماعی وام 500 هزار تومانی می گیرند
رییس کانون بازنشستگان تامین اجتماعی با اشاره به تخصیص بودجه 5 میلیارد تومانی اعلام کرد: به محض تایید بانک مرکزی ارایه وام های 500 هزار تومانی به بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی آغاز می شود.
علی اکبر خبازها رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با اشاره به پرداخت وام 500 هزار تومانی به بازنشستگان تامین اجتماعی اظهارداشت: برای این منظور بودجه ای بالغ 5 میلیارد تومان برای بازنشستگان تامین اجتماعی سراسر کشور در نظر گرفته شده است.
وی درخصوص تخصیص مبلغ کم این وام افزود: از آنجایی که 80 درصد مستمری بگیران این صندوق حداقل بگیر هستند و میزان دریافتی آنها بسیار کم است تسهیلات در نظر گرفته شده 500 هزار تومان است که باز پس دادن آن برای بازنشستگان ممکن باشد.
خبازها با اشاره به وجود 600 هزار بازنشسته در استان تهران و 300 هزار در شهر تهران عنوان کرد: این بودجه از سوی بانک رفاه برای تایید به بانک مرکزی ارسال شده است که به محض تایید پرداخت آن آغاز می شود.
رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با اعتراض به عدم همسان سازی که مجلس در سال گذشته مصوب کرده است تاکید کرد: در بند 39 قانون بودجه مبلغ 2 هزار و 500 میلیارد تومان با موافقت رییس جمهور در نظر گرفته شد که متاسفانه فقط کمتر از نصف این مبلغ (930 میلیارد تومان) پرداخت شده است و علی رغم پیگیری های مکرر، شخص وزیر در این زمینه هیچ مساعدتی نکردند.
خبازها با تصریح بر این نکته که چرا بین بازنشستگان لشگری و کشوری در پرداخت همسان سازی تفاوت قائل شده اند افزود:در سال جاری حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم و قانون 96 تامین اجتماعی افزایش نیافته است که با وجود یک میلیون و 400 هزار بازنشسته در سراسرکشور ، این افزایش حقوق می بایست در نظر گرفته شود.
وی ضمن گلایه از وزیر رفاه درخصوص عدم برگزاری جلسه و پیگیری مطالبات بازنشستگان گفت: با توجه به ارسال بیش از هفت نامه برای تشکیل جلسه و ملاقات حضوری با وزیر رفاه متاسفانه تاکنون هیچ واکنشی از سوی وزیر دریافت نشده است این در حالی است که در این زمینه چندین بار با شخص رییس جمهور دیدار داشته ایم.
رییس کانون بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه هرگونه مستمری که سه ماه متوالی به بازنشستگان پرداخت شود، جزو حقوق مکتسبه آنان محسوب می شود که باید به صورت مستمر پرداخت شود، گفت: این امر، بدین خاطر است که بازنشستگان برنامه زندگی خود را براساس این دریافتی ها تنظیم می کنند.
وی همچنین با تاکید بر این که اعتبار 2500 میلیاردتومانی همسان سازی که در بودجه 88 پیش بینی شده بود، باید در همان سال هزینه می شد، گفت: بر این اساس، بازنشستگان خود را بستانکار صندوق تامین اجتماعی می دانند و صندوق باید نسبت به پرداخت معوقات ناشی از عدم تحقق کل بودجه قانونی همسان سازی در سال 88 اقدام کند.
http://www.bina.ir/html/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=16081