::خوش نامی بزرگترین افتخار آدمی است ::

 

صفحه نخست
چربی‌هایی که چربی‌های بدن را آب می‌کنند!

شنبه96/04/24

چربی‌هایی که چربی‌های بدن را آب می‌کنند!

منبع: همشهری آنلاین

مصرف چربی‌های سالم باعث می‌شود که ھوس‌ھای غذایی از بین بروند و انرژی و متابولیسم شما افزایش پیدا کند، قند خون و انسولین نیز ثابت باقی بماند و مدت بیشتری احساس سیری کنید.

به گزارش آوای سلامت به نقل ازprevention ھمه چربی‌ھا یکسان نیستند. برای چربی سوزی و سلامتی بیشتر، این ۶ ماده غذایی چرب رو در اولویت انتخاب‌ھای خود قرار بدھید.

 نارگیل:از شیرنارگیل بدون شکر میتوان در تھیه شیک‌ھای پروتئینی استفاده کرد. روغن نارگیل را می‌توان در پخت با حرارت متوسط مورد استفاده قرار داد و نیز رولھای بوقلمون، اسفناج خام و آووکادو رو در ورقه‌ھای نارگیل پیچیده و به عنوان ناھار مصرف کرد.

زیتون:رژیم غذایی حاوی مقادیر زیاد چربی غیراشباع مونو و پروتئین به کاھش وزن در افراد مبتلا به دیابت نوع ٢ کمک کرده و خطر بیماری‌ھای قلبی ـ عروقی را کاھش می‌دھد. در بین انواع زیتون، روغن زیتون فرابکر از جایگاه بسیار ویژه‌ای برخوردار است.

آووکادو:مصرف آووکادو، خطر بروز سندرم متابولیک، چاقی، اضافه وزن و ابتلا به دیابت نوع ۲ را کاھش می‌دھد. این میوه نیز یک میوه چندکاره است.

شکلات:کسانی که درکنار یک رژیم غذایی صحیح از مقادیر مناسب شکلات در روز استفاده می کنند، کاھش وزن موفقیت‌آمیزتری دارند (البته با رعایت تعادل و پرھیز از زیاده روی).

سالمون وحشی:مطالعات نشان میدھند که ترکیب روغن ماھی با سایر غذاھای سالم، چربی شکم را به طور چشمگیری کاھش می دھد.

کره بادام زمینی:افرادی که از کره بادام استفاده می کنند، در مقایسه با کسانی که از رژیم غذایی پرکربوھیدرات پیروی می‌کنند، کاھش وزن موفقیت آمیزتر و ماندگارتری دارند. کره بادام، علاوه بر چربی‌ھای سالم غیراشباع مونو که برای سلامتی قلب مفید ھستند، حاوی فیبر و مواد مغذی دیگری مثل منیزیم و ویتامینEاست.

http://hamshahrionline.ir/details/375979/Lifeskills/Nutrition